Providing you the best range of 12.8v bms 4s 10a lifepo4 tdt 8181a and lithium polymer battery pack with effective & timely delivery.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Number of Cells in Series | 4S |
| Input Charging Voltage (DC) | 12V |
| Battery Type | Lithium Battery |
| Charging Current | 10A |
| Board Type | Single layered |
| Color | Blue |
| Brand | TDT |
| Usage/Application | Solar Applications |
| Dimensions | 60*50 |
Minimum order quantity: 60 Piece
4S 10A 12.8V 32700 Lithium Battery Protection and charger.
It is used in LifePO-4 Battery Packs with the features of Thermal compensation which includes over-charging protection, over-discharging protection, over-current protection, short circuit protection, temperature protection, balance function etc.
Maximum Current of this BMS is 10A
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 - 499 mAh |
| Voltage | 24 V |
| Usage | for Electronics |
| Country of Origin | Made in India |
| Battery Type | Lithium Ion |
Ayush Goyal (Proprietor)
Ayush Enterprises
555, Mansarover Park Road
Man Sarovar Park, New Delhi - 110032, Delhi, India