Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer integrated solar led street light, 40w led flood light, 60w ac led street light, 100w led flood light, 200w ac street light and 120w led flood light.
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 10 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 5kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| IP Rating | IP65 |
| Country of Origin | Made in India |
| warranty | 2 years |
| body | aluminium alloy |
₹ 530 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 60W |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Color Temperature (CCT) | 6500K (Cool White) |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Base Type | E27 |
| Country of Origin | Made in India |
| IP Rating: | IP65 |
| LED Emitter | 0.5W [5730 or 2835] |
| .Output Lumens: | 100-120LM Per Watt |
| Operational Voltage (VF) | 200-240V AC |
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Power Source | AC |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
| Warrenty | 2 years |
| body | aluminium |
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 120W |
| IP Rating | IP65 |
| Country of Origin | Made in India |
| warranty | 2 years |
| Body | Aluminium alloy |
Ayush Goyal (Proprietor)
Ayush Enterprises
555, Mansarover Park Road
Man Sarovar Park, New Delhi - 110032, Delhi, India