Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer solar charge controller driver and solar led driver.
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30W |
| Usage/Application | Solar System Controller |
| Charge Controller Type | Solar |
| Type | Automatic |
| Solar Array | Dual Array |
| Load Type | DC |
| Color | Green |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30W |
| Maximum Output Power | 20W |
| Supply Type | DC7.4V Lithium Battery |
| Output Current(A) | 0.5 A |
| Output Voltage( | 36 V |
Minimum order quantity: 100 Piece
Ayush Goyal (Proprietor)
Ayush Enterprises
555, Mansarover Park Road
Man Sarovar Park, New Delhi - 110032, Delhi, India