Leading Manufacturer of 9w led solar street light, 18w solar led street lights, 24w solar led street light, 150w semi integrated solar street light, 12w all in one led street light and 20w all in one led street light from New Delhi.
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 10 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 4kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 16 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 4kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3800 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 25 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 5kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 50 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 10kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 10 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 12kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6300 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 20 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 5 kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 10 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 10kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 25 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 5kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Power | 12W |
| Country of Origin | Made in India |
| warranty | 5 years |
| battery | 12ah Lifepo4 |
| material | aluminium alloy |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 40watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 6kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 30 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 7kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 20 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 5kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 50 Watt |
| Certification | CE |
| Weight | 15kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 50 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 1.8KG |
| Light Color | COOL WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
| Specific Uses For Product | Garden, Yard, Driveway |
| Special Feature | Waterproof, Motion Sensor |
| Voltage | 6V |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 72W |
| Certification | ISI |
| Weight | 1.6KG |
| Light Color | COOL WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene |
| Product Dimensions | 38L x 19.8W x 3.8H Centimeters |
| Power Source | Solar Powered |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 24W |
| Certification | ISI |
| Weight | 1.8KG |
| Light Color | COOL WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 6V |
| Specific Uses For Product | Garden, Yard, Driveway |
| Number of Light Sources | 144 |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 50 Watt |
| Lighting Type | LED |
| Weight | 6kgs |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Power | 9 W |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12600 / Piece Get Latest Price
| Power | 60 watt |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 525 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Color Temperature (CCT) | 6500K (Cool White) |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Warranty | 2 Years |
| IP Rating | IP65 |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Power Source | AC |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Ayush Goyal (Proprietor)
Ayush Enterprises
555, Mansarover Park Road
Man Sarovar Park, New Delhi - 110032, Delhi, India