Leading Manufacturer of 60w led floodlight, 300w led flood light, 400w led flood light, 250w led flood light, 50w led floodlight and 100w led floodlight from New Delhi.
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220V |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Power | 60W |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 300W |
| IP Rating | IP65 |
| Country of Origin | Made in India |
| Body | Aluminium Alloy |
| warranty | 2 years |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 400 W |
| IP Rating | IP66 |
| Base Type | E27 |
| Country of Origin | Made in India |
| Light Type | LED |
| Light Colour | Daylight White |
| Brightness | 10000 Lumen |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 250W |
| IP Rating | IP66 |
| Base Type | E27 |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Cool White |
| Material | Aluminium |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Power | 50 W |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Warehouse |
| Power | 100W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Warehouse |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Power | 120 W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 60W |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Color Temperature (CCT) | 6500K (Cool White) |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Ayush Goyal (Proprietor)
Ayush Enterprises
555, Mansarover Park Road
Man Sarovar Park, New Delhi - 110032, Delhi, India